radek_02

Radek Viktor Haštaba je Evoer, lektor,  poradce, metodik a koordinátor pro navrácení vody do krajiny pro oblast Louny, Slaný a okolí –  je také Partnerem v konzultační firmě NAVIGATORsLAB

 

– je jedním z prvních akreditovaných Evoerů –  úspěšně absolvoval sadu obtížných seminářů (9ti měsíční praxe) se závěrečnou akreditací

– má 10ti letou lektorskou praxi ve vedení skupin od 8 až 70 účastníků

– aktuálně vede vzdělávací programy prostřednictvím firmy NAVIGATORsLAB například ve firmách Logio, Deluvis, T-MOBILE a dalších

– má dnes již 20-ti letou obchodní praxi a za sebou více než 1 000 obchodních jednání na rozmanitých úrovních od zástupce v terénu až po jednání na v nadnárodních koncernech s mezinárodní zkušeností

– v rámci NAVIGATORsLAB vede Strategické a změnové Workshopy, Akcelerační Akademie a dělá Diagnostiku Týmů

– věnuje se Evoeringu na individuální úrovni s jednotlivci

– vede vlastní semináře na obchodně/akviziční témata a osobní rozvoj a prevenci proti stresu

– je aktivní v neziskovém projektu pro udržení vody v krajině pro oblast Louny, Slaný a okolí –  se svou ženou Markétou přednáší na toto téma na základních školách

– má zálibu v bojových uměních, cvičení s vlastní vahou na workoutových hřištích a všude jinde, kde je možnost:-) a také v „Natural parkuru

– je nadšeným Tátou dvou krásných dětí

 

 

 

Za 20 let své obchodní praxe, jsem vedl více než 1 000 obchodních jednání včetně mezinárodních. Výsledkem byla řada získaných velkých zákazníků, kteří přinesli firmě kde jsem pracoval významný obrat a zisk.

Stále působím v roli aktivního obchodníka. Zároveň jsem spustil projekt lektoringu a poradenství obchodního vyjednávání se specializací na získávání nových zákazníků.
V mých seminářích kladu důraz na praxi, zažití ověřených obchodních principů a následnou individuální pomoc při aplikaci těchto principů do denní praxe.
V obchodě jsem začínal vlastně nechtěně. Ucházel jsem se původně o jinou pozici, ale po absolvování výběrového řízení mi byla nabídnuta pozice obchodní a já ji z nějakého důvodu přijal. To se stalo bez mála před 20 lety.

 

Začínal jsem rozklepaný strachem v autě těsně před obchodními schůzkami s „krvelačnými“ nákupčími. Proto jsem se začal dokonale na tato obchodní jednání připravovat. Mé přípravy zahrnovaly téměř všechny myslitelné možnosti vývoje a různé návrhy. Zlom v mentální přípravě a vnímání na obchodních schůzkách pro mne znamenalo také AIKIDÓ. Principy tohoto bojového umění jsem začal při vyjednávání hojně využívat. Bojové umění bylo samo o sobě vynikající mentální přípravou na obchodní vyjednávání.

 

Za nějaký čas se stal „zázrak“. Začal jsem mít v obchodním vyjednávání nad svými protějšky navrch. Zjistil jsem, že „ONI“ připraveni většinou nejsou, nebo jen velice málo. V přípravách jsem tedy pokračoval, ale na jednáních se jich najednou držel méně a méně. Přípravy se pro mne staly platformou pro obchodní jednání a tato jednání se pro mne stala přirozeností.

Dnes si sednu za jednací stůl a jako kdyby někdo „otočil vypínačem“ – vyjednávání se prostě přirozeně začne dít. Kladu otázky, vidím emoce druhého, většinou vidím „hru“ kterou hraje, zatlačím, nebo zatáhnu kdy mám, prostě „TO PLYNE“.

Postupně začaly chodit úspěchy a to zejména v získávání nových zákazníků pro firmu. Menší zákazníci, ale zejména velké nadnárodní řetězce, které firmě přinesly velký obrat a zisk. Stal jsem se vedoucím obchodního týmu, který jsem proškolil a dlouhodobě úspěšně vedl.

Dnes jsem Partnerem ve firmě NAVIGATORsLAB, jsem Evoer, pracuji na vlastních vzdělávacích projektech, starám se o vodu v krajině a všechno mě to baví:-).

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

*