radek_02

Jmenuji se Radek Haštaba a jsem lektor a poradce

1.    V oboru obchodního vyjednávání a získávání nových zákazníků

2.    V oblasti prevence stresu a vyhoření, meditace a uvolnění

Ke zkvalitnění osobnostních mentálně-psychických předpokladů a odborných znalostí obchodního vyjednávání. Mé služby jsou pro jednotlivce nebo i celé pracovní týmy formou provádění školení, seminářů a poradenské činnosti.

 

 

Za 17 let své obchodní praxe, jsem vedl více než 1 000 obchodních jednání včetně mezinárodních. Výsledkem byla řada získaných velkých zákazníků, kteří přinesli firmě významný obrat a zisk.

Stále působím v roli aktivního obchodníka. Zároveň jsem spustil projekt lektoringu a poradenství obchodního vyjednávání se specializací na získávání nových zákazníků. Aktivně cvičím bojová umění, zejména Aikidó, a jejich principy aplikuji v životě i v obchodní praxi. Sportuji, mám rád přírodu, yachting a jsem nadšeným tatínkem.
V mých seminářích kladu důraz na praxi, zažití ověřených obchodních principů a následnou individuální pomoc při aplikaci těchto principů do denní praxe.
V obchodě jsem začínal vlastně nechtěně. Ucházel jsem se původně o jinou pozici, ale po absolvování výběrového řízení mi byla nabídnuta pozice obchodní a já ji z nějakého důvodu přijal. To se stalo bez mála před 17 lety.

 

Začínal jsem rozklepaný strachem v autě těsně před obchodními schůzkami s „krvelačnými“ nákupčími. Proto jsem se začal dokonale na tato obchodní jednání připravovat. Mé přípravy zahrnovaly téměř všechny myslitelné možnosti vývoje a různé návrhy. Zlom v mentální přípravě a vnímání na obchodních schůzkách pro mne znamenalo také AIKIDÓ. Principy tohoto bojového umění jsem začal při vyjednávání hojně využívat. Bojové umění bylo samo o sobě vynikající mentální přípravou na obchodní vyjednávání.

 

Za nějaký čas se stal „zázrak“. Začal jsem mít v obchodním vyjednávání nad svými protějšky navrch. Zjistil jsem, že „ONI“ připraveni většinou nejsou, nebo jen velice málo. V přípravách jsem tedy pokračoval, ale na jednáních se jich najednou držel méně a méně. Přípravy se pro mne staly platformou pro obchodní jednání a tato jednání se pro mne stala přirozeností.

Dnes si sednu za jednací stůl a jako kdyby někdo „otočil vypínačem“ – vyjednávání se prostě přirozeně začne dít. Kladu otázky, vidím emoce druhého, většinou vidím „hru“ kterou hraje, zatlačím, nebo zatáhnu kdy mám, prostě „TO PLYNE“.

Postupně začaly chodit úspěchy a to zejména v získávání nových zákazníků pro firmu. Menší zákazníci, ale zejména velké nadnárodní řetězce, které firmě přinesly velký obrat a zisk. Stal jsem se vedoucím obchodního týmu, který jsem proškolil a dlouhodobě úspěšně vedl.

Aktuálně pracuji na novém projektu, což je získávání nových zákazníků na zahraničních trzích tedy v EXPORTU. Ověřil jsem si tak, že postupy, které jsem vyvinul a dlouhodobou praxí prověřil, platí i v zahraničí.

Má nová vášeň, která mě těší a naplňuje je právě předávání mých zkušeností dále, právě cestou lektoringu a obchodního poradenství.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

*